Artróza

artróza Artróza patří do kategorie degenerativních onemocnění. Jde
o nejčastější kloubní onemocnění postihující muže i ženy.
Při nemoci dochází k poškozování kloubní chrupavky díky změně jejích mechanických vlastností. Chrupavka se opotřebovává a téměř vůbec neregeneruje. Charakteristické je především subjektivní vnímání bolesti kloubu při pohybu. Další známkou je omezení rozsahu pohybu, které se promítá do omezení chůze. Artróza může postihnout kterýkoli kloub v těle, nejčastěji však velké nosné klouby a také klouby poúrazově změněné.

Fyzioterapie má zásadní vliv při léčbě artrózy. Představuje možnost, jak zmírnit a ulevit od bolesti a také jak se maximálně snažit
o udržení aktuálního stavu kloubní chrupavky.Nejbližší úvodní lekce

Skupinová úvodní lekce probíhá každou středu od 19.00 hodin (55 minut / 300 Kč). Absolvování úvodní hodiny je nezbytné, abyste se mohli účasnit skupinového cvičení v rámci lekcí dle rozvrhu. Přihlásit se můžete na čísle 602 603 603.


Nové pomůcky

V poslední době přibylo do studia několik nových pomůcek: Bodhi, Duet a Yamuna® Fitness Wakers. Rozhodli jsme se Vám je představit v samostatném článku.


Uvítáme v týmu nové instruktory

V našem týmu je volné místo pro instruktorku pilates (ideálně se znalostí cvičení na strojích Reformer). Uvítáme mezi námi i studenty fyzioterapie. Rozsah a forma spolupráce dle dohody. V případě zájmu a pro více informací kontaktujte Gábinu Němečkovou na emailu gabriela@mypilates.cz.


Zakládáte studio?

Poradíme vám, jak na to. Máme zkušenosti s výběrem vhodného prostoru, upozorníme vás na možná úskalí provozu, pomůžeme vám zvolit správné vybavení. Kontaktujte Gábinu Němečkovou, která s vámi probere možnosti a podělí se o zkušenosti s vedením studia.