Osteoporóza

Osteoporóza je systémové onemocnění charakterizované sníženým objemem kostní hmoty a narušením mikroarchitektury kosti. To je příčinou zvýšené křehkosti kosti a tím i zvýšeného rizika zlomenin při minimálním tlaku na kost. Osteoporóza sama nebolí, pociťování bolesti je spojené teprve se zlomeninou. Nejčastěji mohou nastat kompresivní zlomeniny obratlů. Při nešikovném pádu je značně zvýšené riziko zlomenin předloktí či krčku stehenní kosti.

osteoporóza

Cílem pohybové léčby by mělo být nejen zlepšení držení těla, ale i udržení svalového korzetu z důvodu prevence možných zlomenin. Právě u zlomenin obratlů je důležité šetrně protahovat stažené svaly zad a aktivovat hluboký stabilizační systém páteře. V rámci rehabilitačního cvičení lze využít i některých cviků Pilates.Nejbližší úvodní lekce

Skupinová úvodní lekce probíhá každou středu od 19.00 hodin (55 minut / 300 Kč). Absolvování úvodní hodiny je nezbytné, abyste se mohli účasnit skupinového cvičení v rámci lekcí dle rozvrhu. Přihlásit se můžete na čísle 602 603 603.


Nové pomůcky

V poslední době přibylo do studia několik nových pomůcek: Bodhi, Duet a Yamuna® Fitness Wakers. Rozhodli jsme se Vám je představit v samostatném článku.


Uvítáme v týmu nové instruktory

V našem týmu je volné místo pro instruktorku pilates (ideálně se znalostí cvičení na strojích Reformer). Uvítáme mezi námi i studenty fyzioterapie. Rozsah a forma spolupráce dle dohody. V případě zájmu a pro více informací kontaktujte Gábinu Němečkovou na emailu gabriela@mypilates.cz.


Zakládáte studio?

Poradíme vám, jak na to. Máme zkušenosti s výběrem vhodného prostoru, upozorníme vás na možná úskalí provozu, pomůžeme vám zvolit správné vybavení. Kontaktujte Gábinu Němečkovou, která s vámi probere možnosti a podělí se o zkušenosti s vedením studia.