Skolióza

skolióza

Skolióza je specifickou deformitou páteře, která se projevuje jejím nefyziologickým zakřivením do strany. Může být vrozená, dále způsobená vadným držením těla nebo vlastním onemocněním páteře, svalů či nervů. Závažnost tohoto zdravotního problému je určena stupněm a lokalizací křivky. V návaznosti na zakřivení se mohou objevit bolesti zad či jiné zdravotní komplikace. Hrozbou (zejména u rostoucího dítěte) je zhoršování, neboli progrese skoliotické křivky.

Aby nedocházelo ke zhoršování vybočení páteře, je nutné zahájit každodenní tělesné cvičení. Snahou je cíleně aktivovat svaly, které „drží“ páteř a nedovolí jí další „hroucení do stany“. Dále je třeba uvolňovat jednostranně stažené svaly, které svým zkrácením skoliózu dále zhoršují.Rozšiřujeme pracovní kolektiv

Od března 2018 přijmeme do našeho teamu novou recepční. Jedná se o práci na DPP (cca 10-15hod týdně), převážně v odpoledních a večerních hodinách. Ideální pro studenty.

Požadujeme:

  • vynikající komunikační schopnosti, příjemné vystupování a pečlivost
  • dobrou znalost práce na PC (MS Excel, Office, internet)
  • AJ na komunikativní úrovni
  • dobré organizační schopnosti
  • úsměv na tváři

V případě zájmu a pro více informací kontaktujte Gábinu Němečkovou na emailu gabriela@mypilates.cz.


Nejbližší úvodní lekce

Skupinová úvodní lekce probíhá každou středu od 19.00 hodin (55 minut / 300 Kč). Absolvování úvodní hodiny je nezbytné, abyste se mohli účasnit skupinového cvičení v rámci lekcí dle rozvrhu. Přihlásit se můžete na čísle 602 603 603.


Uvítáme v týmu nové instruktory

V našem týmu je volné místo pro certifikovanou instruktorku nebo instruktora pilates (ideálně se znalostí cvičení na strojích Reformer). Rozsah a forma spolupráce dle dohody. V případě zájmu a pro více informací kontaktujte Gábinu Němečkovou na emailu gabriela@mypilates.cz.


Zakládáte studio?

Poradíme vám, jak na to. Máme zkušenosti s výběrem vhodného prostoru, upozorníme vás na možná úskalí provozu, pomůžeme vám zvolit správné vybavení. Kontaktujte Gábinu Němečkovou, která s vámi probere možnosti a podělí se o zkušenosti s vedením studia.