Skolióza

skolióza

Skolióza je specifickou deformitou páteře, která se projevuje jejím nefyziologickým zakřivením do strany. Může být vrozená, dále způsobená vadným držením těla nebo vlastním onemocněním páteře, svalů či nervů. Závažnost tohoto zdravotního problému je určena stupněm a lokalizací křivky. V návaznosti na zakřivení se mohou objevit bolesti zad či jiné zdravotní komplikace. Hrozbou (zejména u rostoucího dítěte) je zhoršování, neboli progrese skoliotické křivky.

Aby nedocházelo ke zhoršování vybočení páteře, je nutné zahájit každodenní tělesné cvičení. Snahou je cíleně aktivovat svaly, které „drží“ páteř a nedovolí jí další „hroucení do stany“. Dále je třeba uvolňovat jednostranně stažené svaly, které svým zkrácením skoliózu dále zhoršují.Nejbližší úvodní lekce

Skupinová úvodní lekce probíhá každou středu od 19.00 hodin (55 minut / 300 Kč). Absolvování úvodní hodiny je nezbytné, abyste se mohli účasnit skupinového cvičení v rámci lekcí dle rozvrhu. Přihlásit se můžete na čísle 602 603 603.


Nové pomůcky

V poslední době přibylo do studia několik nových pomůcek: Bodhi, Duet a Yamuna® Fitness Wakers. Rozhodli jsme se Vám je představit v samostatném článku.


Uvítáme v týmu nové instruktory

V našem týmu je volné místo pro instruktorku pilates (ideálně se znalostí cvičení na strojích Reformer). Uvítáme mezi námi i studenty fyzioterapie. Rozsah a forma spolupráce dle dohody. V případě zájmu a pro více informací kontaktujte Gábinu Němečkovou na emailu gabriela@mypilates.cz.


Zakládáte studio?

Poradíme vám, jak na to. Máme zkušenosti s výběrem vhodného prostoru, upozorníme vás na možná úskalí provozu, pomůžeme vám zvolit správné vybavení. Kontaktujte Gábinu Němečkovou, která s vámi probere možnosti a podělí se o zkušenosti s vedením studia.