Vadné držení těla

vadné držení těla Svalové dysbalance
a neekonomické pohyby
při denních činnostech mohou vést k vadnému držení těla.
Z důvodu převahy určitých svalových skupin se dostávají klouby do nevýhodného postavení pro svou optimální práci. V návaznosti na dlouhodobé setrvání kloubu v nevýhodné poloze může docházet k předčasnému vzniku degenerativních změn. Projevem pak mohou být bolesti a omezení hybnosti přetěžované části pohybové soustavy.

Proti vadnému držení těla je třeba cíleným cvičením bojovat, aby nedocházelo k přetěžování pohybového aparátu a zejména ke vzniku degenerativních změn. Je nutné vědomě pracovat na správném držení těla a následně jej zautomatizovat tak, aby se stalo samozřejmostí při každodenních činnostech. Začátkem práce na zlepšení držení těla může být například cvičení Pilates, díky kterému si člověk lépe uvědomí pohyb svého těla a naučí se s ním komunikovat.Nejbližší úvodní lekce

Skupinová úvodní lekce probíhá každou středu od 19.00 hodin (55 minut / 300 Kč). Absolvování úvodní hodiny je nezbytné, abyste se mohli účasnit skupinového cvičení v rámci lekcí dle rozvrhu. Přihlásit se můžete na čísle 602 603 603.


Nové pomůcky

V poslední době přibylo do studia několik nových pomůcek: Bodhi, Duet a Yamuna® Fitness Wakers. Rozhodli jsme se Vám je představit v samostatném článku.


Uvítáme v týmu nové instruktory

V našem týmu je volné místo pro instruktorku pilates (ideálně se znalostí cvičení na strojích Reformer). Uvítáme mezi námi i studenty fyzioterapie. Rozsah a forma spolupráce dle dohody. V případě zájmu a pro více informací kontaktujte Gábinu Němečkovou na emailu gabriela@mypilates.cz.


Zakládáte studio?

Poradíme vám, jak na to. Máme zkušenosti s výběrem vhodného prostoru, upozorníme vás na možná úskalí provozu, pomůžeme vám zvolit správné vybavení. Kontaktujte Gábinu Němečkovou, která s vámi probere možnosti a podělí se o zkušenosti s vedením studia.